Apple’a 1 trilton dolarlık dava!

139
Apple'a 1 trilyon dolarlık dava
Apple'a 1 trilyon dolarlık dava

Dünyanın en popüler telefon üreticilerinden Apple, geçen hafta yaptığı önemli açıklamadan sonra başına iş açtı.

Açıklama için tıklayınız.

Bu açıklamadan sonra ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’nde yaşayan Violetta Mailyan isimli kadın, iPhone’ları kasıtlı olarak yavaşlatarak insanları daha yeni iPhone modelleri almaya teşvik etmesi nedeni ile şirkete 1 trilyon dolarlık tazminat davası açtı.

Yeni güncellemelerle pili eskimiş olan cihazları yavaşlattıklarını açıklayan Apple’a, ABD’nin Chicago şehrinde iPhone kullanıcısı 5 kişi tarafından da dava açıldı.

ABD medyasında yer alan haberlere göre, iPhone 5 ve iPhone 7 kullanıcı olan 5 kişi, Apple’ın iOS güncellemelerinin eski model telefonlardaki performansı yavaşlatmak ve baskılamak amaçlı geliştirildiğini ileri sürdü. Davacılar tüketici koruma kanunlarını ihlal eden bu politikanın ‘aldatıcı, ahlak ve etik dışı’ olduklarını kaydetti.

Telefon pilleri neden patlar

APPLE, TARTIŞMALAR ÜZERİNE TELEFONLARIN KASTEN YAVAŞLATILDIĞINI KABUL ETMİŞTİ

Birçok kullanıcı tarafından dile getirilen şikayet, son olarak Reddit sitesinde gündeme getirilmişti. Bir kullanıcı iPhone 6s telefonunun pilini değiştirdikten sonra telefonunun yeniden hızlandığını ileri sürmüştü. Bunun üzerine şirket bir açıklama yayınladı. Eski model telefonları kasıtlı olarak yavaşlattıklarını kabul etmiş ancak bunun amacının ‘telefonların daha uzun süre kullanılabilmesini sağlamak’ olduğunu savunmuştu.

Cevap Ver:

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen isminizi girin